Проект «Найкраще-дітям»

В рамках конкурсу соціальних проектів  МК «Запоріжсталь» «Ми-це місто»

Протягом липня-грудня 2016 року Запорізька обласна громадська організація «Дивосвіт» реалізувала проект «Найкраще — дітям!». Спрямований на створення в Запорізькій області інклюзивного ігрового і розвиваючого простору для людей з особливими потребами (ОП), включив в себе спеціальну підготовку волонтерів і фахівців.

Основними завданнями, які ставили перед собою організатори проекту, були:

— Здійснити навчання і практику для волонтерів з організації інклюзивного дозвілля для сімей з дітьми різного рівня розвитку через семінари, круглі столи, групові та індивідуальні консультації для всіх зацікавлених;

— Створити в Запорізькій області розвиваючий інклюзивний простір для забезпечення можливості відпрацювання волонтерами навичок практичної роботи з сім’ями різних категорій;

— Організувати і провести презентаційні заходи, під час яких волонтери отримають додатковий досвід роботи з сім’ями, а широка громадськість дізнається про можливості інклюзії людей з ОП в Запорізькій області.

В рамках проекту були навчені методикам інклюзивного навчання та підготовлені до практичної роботи з сім’ями 30 волонтерів; був створений унікальний комплекс обладнання для розвитку творчих, інтелектуальних і фізичних здібностей дітей, підлітків, молоді та дорослих різного рівня розвитку; були облаштовані 2 інклюзивних розвиваючих майданчика  для дітей і дорослих людей з ОП; було проведено 3 презентаційних заходи, які відвідали понад 300 сімей.

Інформація про проект поширювалася серед жителів міста за допомогою ЗМІ, в інтернет-спільнотах, соціальних мережах. У презентаційних ігрових заходах брали участь діти і сім’ї — клієнти державних і громадських організацій всіх районів міста.

До участі в проекті були залучені організації-партнери: БО «ЗБФ  «ЕОЦ Мазаль Тов», ініціативна група інвалідів-візочників «Рівні можливості», волонтерський рух  «Твори добро, Україно!», Запорізька обласна державна адміністрація в особі Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, ГО «УкрПростір», інформаційний портал «Гурт», департамент соціального захисту населення Запорізької обласної держадміністрації, загальноосвітня школа-інтернат для слабозорих дітей №5, Хортицький навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр, школа-інтернат для дітей з порушеннями опорно-рухової системи №1, Великолузський Будинок інвалідів для хлопчиків, Антонівська сільська рада.

Завдяки реалізації проекту волонтери отримали досвід роботи в інклюзивних групах; люди з ОП та їх сім’ї отримали досвід позитивного інклюзивного спілкування з  учасниками; організації-партнери дізналися про можливості використання нового обладнання для своїх клієнтів, отримали досвід успішної проектної діяльності для досягнення соціально значущих цілей.