Маленька Берта

Протягом 5 місяців (травень – вересень 2016 року) ЗОГО «Дивосвіт» разом з громадською організацією «Фундація прав людини» при фінансовій підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні реалізовувала Пілотну програму захисту прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю «LITTLE BERTA».

Мета Програми – посилення активності та професіоналізму самоорганізованих груп людей з інвалідністю, волонтерського руху з метою створення ефективної правозахисної програми шляхом об’єднання переселенців з інвалідністю в Запорізькій, Кропивницькій, Дніпровській та Харківській областях.

Завданням Програми — створення умов для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їх сімей в їх інтеграції, соціалізації та самореалізації та відстоювання власних прав шляхом проведення занять, тематичних зустрічей, майстер-класів, психологічних тренінгів, виїзних реабілітаційних інтеграційних заходів, круглих столів за участю представників влади, організацій з правозахисної підтримки, громадських організацій.

Крім того, активістами ЗОГО «Дівосвіт» було організовано безпосередньо консультації для ВПЛ з інвалідністю та членів їх сімей. Так, адвокаті — супроводом з питань реабілітації, оздоровлення, медичного обслуговування, нарахування соціальних виплат, працевлаштування, навчання, перекваліфікації, самозайнятості, трудового законодавства, психологічної підтримки, оформлення та «посилення» інвалідності , отримання інвалідного обладнання, оформлення субсидій тощо скористалися близько 100 осіб.

Таким чином Програма «Маленька Берта» дозволила зробити «інформаційний прорив» з питань взаємодії державних структур та третього сектору з питань захисту прав ВПЛ та людей з інвалідністю, створила платформу для подальшого плідного співробітництва. Успішний досвід ЗОГО «Дивосвіт» у вирішенні проблем людей з особливими потребами дозволяє і в подальшому продовжувати цю діяльність вже з новими партнерами, в тому числі в районних центрах області.