Багатофунційний парк

Проект «Багатофункціональний парк «Простір активності» реалізувався в рамках конкурсу міні-грантів проекту «Посилення громадянського суспільства у місцевих громадах» проведеного ГО «Нова генерація» за кошти Національного фонду розвитку демократії США (NED).

1) Масові заходи

Інтеграційне свято «День села»
18 вересня 2016 року у с. Геленджик (Червонокозацьке) Вільнянського району, Запорізької області проведене інтеграційне свято до Дня села (до річниці визволення від фашистських загарбників), до Дня похилих людей. В святі взяло участь більше 200 учасників, серед яких представники органів місцевого самоврядування – 12, представники громадських організацій – 49, засобів масової інформації – 2.
Результати: апробовані зони активності, налагоджений зв’язок між владою та громадськими активістами.
Інтеграційний захід “Свята Осені”
2 жовтня 2016 року у с. Геленджик (Червонокозацьке) Вільнянського району, Запорізької області  проведене інтеграційне свято “Новий рік — нові можливості, нові проекти”. Зібрались члени національних громад м.Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Мелітополь, представники районної, міської та обласної адміністрації, члени депутатського корпусу (селищної, районної ради). В святі взяло участь більше 700 учасників з Антонівської селищної ради, з Вільнянська та Вільнянського району, Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя та Запорізької області. У програмі взяли участь члени громадських організацій серед яких Мелітопольське україно-польське культурно-просвітнє товариство «Полонія», Василівська районна громадська організація «Вірменське товариство культурних зв’язків», Бердянське грецьке товариство «Еллада», Запорізький єврейський громадський центр «Мазаль Тов», Спілка вірмен Запорізької області, Бердянське товариство болгарської історії та культури «Родолюбіє», Мелітопольське відділення караїмів України, Запорізька громадська організація «Сучасна територія здоров’я», Запорізька громадська організація «Покоління майбутнього».
Започаткували  акції «Подаруй книгу сільській бібліотеці»,«Посади квітку надії», акцію- конкурс “Креативний парк”, екоакцію підготовки Парку до зими «Захисти дерева від морозів та тварин».

У вересні розпочалася підготовка аніматорів (в рамках “Школи свята” у співпраці з «ЕОЦ Мазаль Тов»), залучення майстрів-класів, що працюють в сфері народного мистецтва України, підготовка обладнання для проведення масових заходів. Активно готувалися зони активностей для дітей та дорослих, для підлітків та людей похилого віку, для здорових та маломобільних людей.
У листопаді провели 20 групових тренінгів з тем “Розкриття особистісного потенціалу”, “Формування фінансової стабільності”, практичних занять, “Формування тайм-менеджменту”, “Встановлення власних та професійних кордонів”, “Організація масштабних заходів та свят”, “Формування неконфліктного спілкування з різними категоріями населення”; майстер класів з “Виготовлення лука та стрільба в “домашніх умовах”, “Гончарна справа”, “Приготування трав’яних цілющих чаїв”, “Іграшка-оберіг”, “Аплікація сірниками”.
Розробили, підготували та протестували 5 ігро-тренінгових програм: квест “Стежками пам’яті”, фольк-квести “Пісні хуторяночки”, “Тайни слов’янських казок”, воркшоп “Гід степів України”, “Зелений туризм в степу”.
Провели вересневі екологічні акції з висадження рослин та листопадні з підготовки рослин до зимового періоду, що супроводжувались консультаціями спеціалістів.
Під час вересневих і жовтневих масових заходів взяло участь 10 освітньо-навчальних закладів різних ступенів навчання та акредитації (серед них учні Антонівського, Михайло-Лукашівського та Максимівського НВК, студенти Хортицької національної академії, Вищого професійного училища моди і стилю, Професійного навчального центру тощо).
Завдяки створеному парку ми популяризуємо основні принципу багатофункційного парку “Простір активності”:

1) парк для ВСІХ

2) інтеграція та розмежування активностей

3) просторове та часове вирівнювання кількості активностей

4) комплексні рішення

5) єдині “правила гри” для підприємців

6) універсальний дизайн для залучення маломобільних відвідувачів

7) унікальні для Запоріжжя та країни об’єкти

8) збереження екосистеми парку.
Внаслідок реалізації проекту жителі села Геленджик (Червонокозацьке), Новофедорівки, Антонівки, Володимирівки, Колоса, Зеленого Гаю, Новомиргородки отримали можливість поспілкуватися з культурними діячами Запоріжжя і Запорізької області, перейняли досвід створення культурних, творчих програм та заходів. Вони побачили нові можливості для себе і своїх сімей у сільському зеленому туризмі, отримали досвід і знання щодо співпраці з культурними державними та громадськими організаціями, а саме Вільнянським будинком культури, Запорізькою громадською організацією “Запорізький колорит”, Запорізькою обласною організацію “Цвіт калини”, Запорізькою міською громадською організацію “Стежина”, Запорізьким осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Учні та батьки Антонівського НВК отримали місце для творчої реалізації, культурного розвитку і нові можливості самозайнятості.
Антонівська селищна рада отримала використання нового інструменту місцевої демократії — місцеву ініціативу, що сподвигне до вирішення культурних та економічних проблем одного з депресивних сіл.
Під час акцій та заходів близько 50 волонтерів отримали можливість для самореалізації і саморозвитку у різноманітних життєвих сферах.
Національні та громадські організації отримали досвід проведення серії акцій, корисного спілкування щодо розвитку організацій, досвід, партнерів у запланованих спільних проектах.
В результаті тренінгів була сформована стратегія розвитку Парку “Простору активності” з огляду на погодні умови та пори року, намічені пріоритетні напрямки взаємодії громади на території Парку.
Вже наш досвід використало с. Гноровське при відкритті парку “Єдина родина” у Вільнянському районі Запорізької області у жовтні 2016 р. За потреби можемо проконсультувати всіх охочих відкрити або відродити сільський парк.

Запорізька обласна громадська організація «Дивосвіт» отримала досвід організації у проведенні масових організацій на відкритому просторі.
За час реалізації проекту налагоджено співпрацю з керівництвом та відповідними фахівцями структурних підрозділів Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, Вільнянської райдержадміністрації та Вільнянської районної ради, головою Антонівської сільської ради Вільнянського району.
З метою удосконалення процесу започаткування проектів сільського туризму, розвитку зеленого туризму в Запорізькій області ЗОГО «Дивосвіт» ініціювало організацію та проведення відповідного круглого столу при Запорізькій облдержадміністрації.
Для комплексного розгляду питання на захід запросили фахівців сфери земельних відносин, енергетики, туризму, агропромисловості, містобудування та архітектури, представників органів місцевого самоврядування та землевпорядних організацій тощо.
ЗОГО «Дивосвіт» обговорили механізм та проблемні питання оформлення документів, пов’язаних із погодженням та отриманням проектів землеустрою, ознайомилися з особливостями отримання дозволу на будівництво та реконструкцію. Окремо зупинилися на недосконалості чинного законодавства в сфері зеленого туризму та необхідності прийняття Закону «Про сільський зелений туризм».
За результатами круглого столу прийнято рішення обрати село Геленджик Вільнянського району Запорізької області пілотним проектом, на прикладі якого буде пройдено повний цикл тестової реалізації — від виділення земельної ділянки до будівництва сільських садиб і започаткування мікробізнесі або самозайнятості.